Navigace

Prezidentská návštěva v LINTECH

Pan prezident ocenil inovace v oblasti laserových technologií a automatizace.

Na návštěvu Plzeňského kraje se vydal pan prezident Petr Pavel se svou chotí Evou Pavlovou. Hejtman Plzeňského kraje, Rudolf Špoták, doporučil k návštěvě firmu LINTECH jako jeden z předních technologických ryze českých subjektů v kraji.

Návštěva byla zahájena krátkou debatou s vedením společnosti, následovanou prohlídkou výrobních a vývojových prostor. Během diskuze se otevřela témata historie firmy, její vize do budoucna a výzvy související zejména s mobilitou pracovní síly z Česka do Německa.

Pan prezident ocenil inovace v oblasti laserových technologií a automatizace. Na následném tiskovém brífinku o firmě řekl:
„LINTECH je firma, která naplňuje moje kritéria firmy, kterou bych rád dával jako dobrý příklad, jako inspiraci, protože je to ryze česká firma. Firma, která se zaměřuje na výrobu s vysokou přidanou hodnotou, kvalitní výrobky v segmentu, ve kterém není nutnost konkurovat velkým zavedeným výrobcům, ale zároveň také výrobu, která je kreativní, inovativní. Je to firma, která věnuje velkou pozornost vzdělávání mladých lidí v technických oborech, jejich přípravě na práci právě v podobných firmách jako je LINTECH. A je to také firma, která má i velice následováníhodný model fungování, protože nežije z půjček, ale žije, rozvíjí se především z toho, na co si vydělá. „

text a foto: LINTECH