Navigace

RAPTECH, s.r.o.

RAPTECH, s.r.o. je společnost, která se věnuje obrábění, aditivní výrobě a využití laserových technologií ve výrobě forem a nástrojů. 

Nástrojárna:

Firma Raptech s.r.o. vyrábí nástroje, formy, zápustky, přípravky a strojní díly na nových CNC strojích. Mnohaleté zkušenosti pracovníků umožňují vyrábět i složité díly ze špatně obrobitelných materiálů jako Inconel nebo Stelit. Zároveň provádí navařování a tepelné zpracování povrchů laserovými i konvenčními technologiemi, opravy a repase strojních dílů.

Laserové technologie:

Raptech s.r.o. nabízí laserového zpracování materiálu pro kusovou i sériovou výrobu. Kromě zakázkové výroby provádí také vývoj laserových technologií pro konkrétní aplikace zákazníka. Využívá dlouholetých zkušeností a nejmodernější přístrojové vybavení roboty a výkonovými lasery. Mezi klíčové přednosti laserových technologií obecně patří rychlost zpracování a minimální ovlivnění původního materiálu. Z toho plynou minimální deformace a sklon k praskání.

Aditivní výroba:

Raptech se zaměřuje na aditivní výrobní procesy. Realizujeme konvenční 3D-tisk pomocí polymerů, jakož i tisk rozměrných dílů z kovových prášků metodou DLMD (direct laser metal deposition). Aplikační rozsah sahá od výroby nových produktů po opravy použitých dílů.

Výzkum a vývoj:

Zabýváme se vývojem nových aplikací laserových technologií a 3D tisku z kovu i plastu.  Jsme mostem pro transfer znalostí mezi univerzitami poznatky a praktickým uplatněním ve výrobě. Hledáme stále nové projekty, kde mohou lasery nahradit konvenční technologie. Využíváme dlouholeté zkušenosti z materiálového výzkumu, svařování a tepelného zpracování. Dle zadání zákazníka jsme schopni připravit prototypové testovací a demonstrační vzorky, optimalizovat technologické postupy, doložit strukturní a mechanické vlastnosti.

Kontakt:

RAPTECH, s.r.o.

Sídlo firmy: U Vodárny 473, 330 08 ZRUČ-SENEC

Provozovna: Pod Vranovou 273, 330 01 KYŠICE

Tel.: +420 728 988 828

E-mail: info@raptech.cz

Web: https://www.raptech.cz/